dd_tvn„W miniony weekend Centrum Nauki Leonardo da Vinci cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziło nas kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zwiedzający jako pierwsi w Polsce mogli zobaczyć unikalną wystawę „Świat Leonarda da Vinci”, która do tej pory była pokazywana w takich miejscach jak Tokio, Nowy Jork czy Chicago. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu elementów. Najciekawsze z nich to stanowisko interaktywne Kodeks Atlantycki, na którym zwiedzający mogą zapoznać się z największym i najważniejszym kodeksem Leonarda o maszynach, przewracając stronice, analizując interaktywne, trójwymiarowe modele ponad 50 maszyn. Jest także Kodeks o Lataniu, który przedstawia studia Leonarda nad lotem ptaków, które były niezbędne do skonstruowania maszyny latającej.

tvn_checiny

Na wystawie znajdą się również stanowiska interaktywne ukazujące mechanicznego lwa, robota-żołnierza, wielki latawiec, czy też machinę czasu. Oprócz interaktywnych stanowisk znajdują się reprodukcje projektów i obrazów Leonardo da Vinci, m.in.: Ostatnią wieczerzę, a także modele mostu obrotowego, czy tez miasta idealnego.

rcnt_link

Centrum Nauki wyposażone jest również w interaktywne eksponaty,o m.in.: peryskop, wir wodny, telegraf akustyczny, kołyska Newtona, czy też laserowa harfa.”

źródło: dziendobry.tvn.pl

rcnt.pl