Facebook

CENTRUM NAUKI LEONARDO - CZŁOWIEK NIEZWYKŁA MASZYNA

Informacja telefoniczna 732 005 082 Odwiedzający Centrum Nauki Leonardo da Vinci

będą mogli zobaczyć unikalną wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”

czlowiek_niezwykla_maszynaInformacja telefoniczna 732 005 082

dla grup zorganizowanych chcących

zwiedzać Chęciny

Propozycja zwiedzania:
– Centrum Nauki Leonardo da Vinci Podzamcze k/ Chęcin,
– Dwór Starosty Chęcińskiego,
– Zamek Królewski,
– Podziemia w Chęcinach,
– Zrewitalizowane średniowieczne rynki Chęcińskie

LEONARDOGodziny Otwarcia Centrum Nauki Leonardo da Vinci:

Poniedziałki – nieczynne
Wtorek – Piątek 9.00 – 16.00

Sobota – Niedziela 9.00 – 17.00

OBOWIĄZUJE REZERWACJA BILETÓW

Ceny biletów:
Normalny  – 15 zł
Ulgowy* – 9 zł
Grupowy normalny** – 10 zł
Grupowy ulgowy*** – 5 zł

Wejdź do serca, zobacz płuca palacza, zmierz potęgę swego skoku, skontroluj refleks i koncentrację. Wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna” kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.
Na wystawie przedstawiono pięć czynności życiowych człowieka: oddychanie, funkcjonowanie układu krążenia, reakcje na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie.

leonardoPatronem wystawy jest Leonardo da Vinci
Zwiedzający zapoznają się także z reakcjami na bodźce zewnętrzne: dowiadują się jak szybko przekazywane są impulsy, sami mogą przekonać się, jak szybko reagują na dotyk, światło i dźwięk, mogą też naszkicować graf własnego snu i dowiedzieć się, jaka ilość snu jest najkorzystniejsza dla zdrowia. W kolejnej strefie można poznać tajemnice układu kostnego, popatrzeć na obciążenia jakie mamy, kiedy siedzimy, kiedy podnosimy ciężary. Dzieci zapewne z chęcią ułożą kręgosłup i skorygują nieprawidłowo siedzącego człowieka. Popularnością cieszyć się będzie jazda na rowerze, ponieważ na ekranie pokaże się szkielet wykonujący te same ruchy co rowerzysta. Wystawa uzupełniona jest o dwie strefy, w których każdy będzie mógł przetestować sprawność fizyczną i umysłową. Zwiedzający sprawdzi, czy jest w stanie zapamiętać szyfr, przewrócić w myślach przedmiot. Przekona się także, jak szybko jest w stanie pobiec i jak wysoko skoczyć. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw z gigantycznym dmuchanym sercem, puzzlami, z których można złożyć człowieka.

Centrum_Nauki_tvp

Jakub Czaplarskiźródło: www.rcnt.pl

www.echodnia.eu

www.tvp.pl

* Bilet przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej 3-19 lat, studentom i doktorantom do 26 lat, seniorom powyżej 65 lat (legitymacja szkolna, studencka, doktorancka, dowód osobisty).
**Dorośli powyżej 19 roku życia, wszystkie grupy liczące min. 10 osób, 1 opiekun/10 osób wstęp bezpłatny.
***Dzieci powyżej 3 lat i do 19 roku życia, młodzież ucząca się do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji, seniorzy powyżej 65 roku życia, wszystkie grupy liczące min. 10 osób, 1 opiekun/10 osób wstęp bezpłatny.
****Bilet rodzinny 1 – przysługuje dla 1 rodzica/opiekuna z dziećmi. Upoważnia do wstępu max. 5 osób, w tym maksymalnie 1 osoby dorosłej. Dla każdego kolejnego dziecka lub osoby dorosłej należy kupić bilet tj. w grupie zorganizowanej.
*****Bilet rodzinny 2-przysługuje dla rodziców/opiekunów z dziećmi. Upoważnia do wstępu max. 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe. Dla każdego kolejnego dziecka lub osoby dorosłej należy kupić bilet tj. w grupie zorganizowanej.
****** Bilet rodzinny 3 – przysługuje dla rodziców/opiekunów z dziećmi. Upoważnia do wstępu max. 5 osób, w tym maksymalnie 3 osoby dorosłe. Dla każdego kolejnego dziecka lub osoby dorosłej należy kupić bilet tj. w grupie zorganizowanej.

Adres: Podzamcze 45, 26-060 Chęciny