Facebook

CENTRUM NAUKI LEONARDO - CZŁOWIEK NIEZWYKŁA MASZYNA

Informacja telefoniczna 501 793 733 Odwiedzający Centrum Nauki Leonardo da Vinci

będą mogli zobaczyć unikalną wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”

czlowiek_niezwykla_maszynaInformacja telefoniczna 501 793 733

dla grup zorganizowanych chcących

zwiedzać Chęciny

Propozycja zwiedzania:
– Centrum Nauki Leonardo da Vinci Podzamcze k/ Chęcin,
– Dwór Starosty Chęcińskiego,
– Zamek Królewski,
– Podziemia w Chęcinach,
– Zrewitalizowane średniowieczne rynki Chęcińskie

LEONARDOGodziny Otwarcia Centrum Nauki Leonardo da Vinci:

Poniedziałki – nieczynne
Wtorek – Piątek 9.00 – 16.00

Sobota – Niedziela 9.00 – 17.00

OBOWIĄZUJE REZERWACJA BILETÓW

Ceny biletów:

Normalny 15 zł
Ulgowy * 9 zł
Grupowy ** 8 zł
Bilet rodzinny *** 32 zł
Bilet rodzinny mini **** 28 zł
Bilet „złotówka” ***** 1 zł
Bilet na warsztaty ****** 6 zł

Wejdź do serca, zobacz płuca palacza, zmierz potęgę swego skoku, skontroluj refleks i koncentrację. Wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna” kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.
Na wystawie przedstawiono pięć czynności życiowych człowieka: oddychanie, funkcjonowanie układu krążenia, reakcje na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie.

leonardoPatronem wystawy jest Leonardo da Vinci
Zwiedzający zapoznają się także z reakcjami na bodźce zewnętrzne: dowiadują się jak szybko przekazywane są impulsy, sami mogą przekonać się, jak szybko reagują na dotyk, światło i dźwięk, mogą też naszkicować graf własnego snu i dowiedzieć się, jaka ilość snu jest najkorzystniejsza dla zdrowia. W kolejnej strefie można poznać tajemnice układu kostnego, popatrzeć na obciążenia jakie mamy, kiedy siedzimy, kiedy podnosimy ciężary. Dzieci zapewne z chęcią ułożą kręgosłup i skorygują nieprawidłowo siedzącego człowieka. Popularnością cieszyć się będzie jazda na rowerze, ponieważ na ekranie pokaże się szkielet wykonujący te same ruchy co rowerzysta. Wystawa uzupełniona jest o dwie strefy, w których każdy będzie mógł przetestować sprawność fizyczną i umysłową. Zwiedzający sprawdzi, czy jest w stanie zapamiętać szyfr, przewrócić w myślach przedmiot. Przekona się także, jak szybko jest w stanie pobiec i jak wysoko skoczyć. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw z gigantycznym dmuchanym sercem, puzzlami, z których można złożyć człowieka.

Centrum_Nauki_tvp

źródło: www.rcnt.pl

www.echodnia.eu

www.tvp.pl

 

* Bilet przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 19. roku życia (uczniom po okazaniu legitymacji szkolnej), studentom i doktorantom do ukończenia 26. roku życia oraz seniorom powyżej 65. roku życia, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki (legitymacja studencka, doktorancka, dokument ze zdjęciem poświadczający wiek); dla dzieci w wieku do 3 lat wstęp jest bezpłatny.

** Dostępny wyłącznie w rezerwacji; przysługuje osobie w zorganizowanej grupie liczącej min. 10 osób. Opiekunowie grup dziecięcych i młodzieży szkolnej są zwolnieni z opłaty za zwiedzanie.

*** Bilet rodzinny przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi do 19 roku życia (po okazaniu legitymacji szkolnej). Upoważnia do wstępu min. 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe. Dla każdego kolejnego członka rodziny należy kupić bilet grupowy w cenie 8 zł.

**** Bilet rodzinny mini przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi do 19 roku życia. Upoważnia do wstępu 3 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe.

***** Bilet „złotówka” przysługuje zarówno osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności orz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji osoby niepełnosprawnej; w przypadku osób z orzeczonym znacznym stopnie niepełnosprawności zakupienie biletu upoważnia do wejścia z asystentem osoby niepełnosprawnej), jak również może zostać udzielony za zgodą Dyrekcji Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, między innymi ze względu na przeprowadzenie wydarzeń promocyjnych na terenie Centrum Nauki, nagród w konkursach, etc.

****** Opłata obowiązuje zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane, wyrażające chęć udziału w warsztatach naukowych. Uczestnictwo w warsztatach wiąże się z zakupem biletu na zwiedzanie wystawy. W przypadku osób, których dotyczy zakup biletu „złotówka”, cena biletu na warsztaty wynosi 1 zł za osobę.

Karta Dużej Rodziny -uprawnia zarówno rodziców, jak i dzieci do nabycia biletu wstępu na wystawy stałe w cenie 5 zł za osobę oraz do nabycia biletu wstępu na warsztaty w cenie 3 zł za osobę.

Adres: Podzamcze 45, 26-060 Chęciny